AKT XII: zjazd 13

Spotykamy się dwudziestego maja (sobota) o dwunastej w Kwiaciarni Grafiki przy ulicy Smulikowskiego sześć przez osiem. W niedzielę spotykamy się o jedenastej w tym samym miejscu. Zajęcia będą miały charakter warsztatowy, nie trzeba przynosić komputerów.

AKT XII: zjazd 12

Spotykamy się trzynastego maja (sobota) o dwunastej w sali numer czterysta dziesięć w Nowym Budynku przy ulicy Dewajtis pięć. W niedzielę spotykamy się o jedenastej na trzecim piętrze budynku przy ulicy Brackiej dwadzieścia pięć (Dom Braci Jabłkowskich), w przestrzeni Marzycieli i Rzemieślników. Zajęcia będą miały charakter wykładowy.

PS. Filip prosi, żeby każdy przyniósł na niedzielny wykład egzemplarz książki artystycznej.

AKT XII: zjazd 11

Spotykamy się pierwszego kwietnia (sobota) o dwunastej w tak zwanej Sali Komputerowej (numer trzysta dwadzieścia dziewięć) w Nowym Budynku przy ulicy Dewajtis pięć. Będziemy pracować między innymi w programie InDesign na komputerach uczelnianych. Jeśli ktoś woli pracować na własnym komputerze, może sobie przynieść.

AKT XII: zjazd 10

Spotykamy się osiemnastego marca (sobota) o dwunastej w tak zwanej Sali Komputerowej (numer trzysta dwadzieścia dziewięć) w Nowym Budynku przy ulicy Dewajtis pięć. Będziemy pracować między innymi w programie InDesign na komputerach uczelnianych. Jeśli ktoś woli pracować na własnym komputerze, może sobie przynieść.

AKT XII: zjazd 9

Spotykamy się czwartego marca (sobota) o dwunastej w tak zwanej Sali Komputerowej (numer trzysta dwadzieścia dziewięć) w Nowym Budynku przy ulicy Dewajtis 5. Będziemy pracować między innymi w programie InDesign na komputerach uczelnianych. Jeśli ktoś woli pracować na własnym komputerze, może sobie przynieść.

AKT XII: zjazd 8

Spotykamy się osiemnastego lutego (sobota) o dwunastej w tak zwanej Sali Komputerowej (numer trzysta dwadzieścia dziewięć) w Nowym Budynku przy ulicy Dewajtis 5. Będziemy pracować między innymi w programie InDesign na komputerach uczelnianych. Jeśli ktoś woli pracować na własnym komputerze, może sobie przynieść.

AKT XII: zjazd 7

Spotykamy się w sobotę jedenastego lutego, w samo południe, w Galerii Pięknych Książek w Warszawie przy ulicy Pańskiej dziewięćdziesiąt sześć. W niedzielę spotykamy się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy ulicy Dewajtis pięć. Numer sali podam w późniejszym terminie. Zajęcia będą miały charakter wykładowy, bez użycia komputerów.

[Modyfikacja:] w niedzielę spotykamy się w sali czterysta dwadzieścia jeden.

AKT XII: zjazd 6

Spotykamy się w sobotę dwudziestego ósmego stycznia, w samo południe, w sali dwieście dwadzieścia trzy na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy ulicy Dewajtis 5. W niedzielę spotykamy się o jedenstej w Kwiaciarni Grafiki przy ulicy Smulikowskiego sześć przez osiem. Zajęcia będą miały charakter warsztatowy, nie trzeba przynosić komputerów.

AKT XII: zjazd 5

Spotykamy się w sobotę czternastego stycznia, w samo południe w Kwiaciarni Grafiki przy ulicy Smulikowskiego 6/8. Jest to budynek Związku Nauczycielstwa Polskiego, trzeba wejść w bramę po lewej stronie od wejścia głównego, a następnie do półpiwnicy po prawej stronie (po schodach na dół). Zajęcia będą miały charakter warsztatowy, nie trzeba przynosić komputerów.

mapka

AKT XII: zjazd 4

Spotykamy się dziesiątego grudnia (sobota) o dwunastej w tak zwanej Sali Komputerowej (numer trzysta dwadzieścia dziewięć) w Nowym Budynku przy ulicy Dewajtis 5. Będziemy pracować między innymi w programie InDesign na komputerach uczelnianych. Jeśli ktoś woli pracować na własnym komputerze, może sobie przynieść. W niedzielę zajęcia będą miały charakter wykładowy. Po zajęciach w sobotę spotykamy się na spotkaniu integracyjnym.

AKT XII: zjazd 3

Spotykamy się dwudziestego szóstego listopada (sobota) o dwunastej w tak zwanej Sali Komputerowej (numer trzysta dwadzieścia dziewięć) w Nowym Budynku przy ulicy Dewajtis 5. Będziemy pracować między innymi w programie InDesign na komputerach uczelnianych. Jeśli ktoś woli pracować na własnym komputerze, może sobie przynieść.

AKT XII: zjazd 2

Spotykamy się piątego listopada (sobota) o dwunastej w sali numer czterysta dwadzieścia jeden przy ulicy Dewajtis 5 (w tej samej, co ostatnio). W niedzielę spotykamy się o jedenastej. Zajęcia będą miały charakter wykładów.

AKT XII: zjazd 1

Spotykamy się dwudziestego drugiego października w samo południe w sali czterysta dwadzieścia jeden (na pierwszym piętrze) w Nowym Budynku przy ulicy Dewajtis pięć.

AKT XII: inauguracja

Rozpoczęcie dwunastej edycji Akademickiego Kursu Typografii nastąpi dwudziestego drugiego października. Terminy zajęć znajdują się tutaj.

AKT XI: zjazd ostatni

Spotykamy się dwudziestego piątego czerwca (sobota) o dwunastej w sali trzysta dwadzieścia siedem na wykładzie. Potem przenosimy się do tak zwanej Sali Komputerowej (numer trzysta dwadzieścia dziewięć). Tam pracować będziemy między innymi w programie TypeTool na komputerach uczelnianych. Jeśli ktoś woli pracować na własnym komputerze, może sobie przynieść.

AKT XI: zjazd 16

Spotykamy się jedenastego czerwca (sobota) o dwunastej w sali numer dwieście czternaście przy ulicy Dewajtis 5. Zajęcia w sobotę i w niedzielę będą miały charakter warsztatowy, bez użycia komputerów.

AKT XI: zjazd 15

Spotykamy się dwudziestego pierwszego maja (sobota) o dwunastej w sali numer dwieście dwadzieścia trzy przy ulicy Dewajtis 5. Zajęcia w sobotę i w niedzielę będą miały charakter warsztatowy, bez użycia komputerów.

AKT XI: zjazd 14

Tym razem spotykamy się w Łodzi. Oto program zdarzeń:

Piątek, 6.05

 • 8.30 rejestracja uczestników i rozpoczęcie warsztatów (Muzeum Książki Artystycznej)
 • 09.00–14.00 warsztaty projektowe (Muzeum Książki Artystycznej)
 • 14.00–16.00 przerwa obiadowa (Drukarnia, Spółdzielnia)
 • 16.00–20.00 wykłady (Wydział Filologiczny, aula A3)
 • 16.00–17.15 Jacek Kotowicz – Praca z tekstem dla formatu EPUB
 • 17.20–18.35 Maciej Majchrzak – Techniki projektowania krojów pisma w kontekście projektowania  fontów pod ekran
 • 18.40–20.00 Robert Chwałowski – Typografia etykiet na wino
 • 20.30 integracja w Klubie DOM

Sobota, 7.05

 • 9.00–14.00   warsztaty projektowe (Muzeum Książki Artystycznej)
 • 14.00–16.00  przerwa obiadowa
 • 16.00–20.00 wykłady (Wydział Filologiczny, aula A3)
 • 16.00–17.15 Andrzej Tomaszewski – Struktury tekstu w książkach
 • 17.20–18.40 Tomasz Bierkowski, Natalia Pietruszewska, Paulina Urbańska – Typografia jako projektowanie doświadczenia
 • 21.30  grill w ogrodzie Muzeum Książki Artystycznej

Niedziela, 8.05

 • 10.00–12.00 zwiedzanie MKA (dwie grupy)
 • 13.30–15.30 zwiedzanie ms2

Adresy:

 • Muzeum Książki Artystycznej – ul. ks. Biskupa Wincentego Tymienieckiego 24
 • Wydział Filologiczny UŁ – ul. Pomorska 171/173
 • Drukarnia – ul. Piotrkowska 138/140
 • Spółdzielnia – ul. Piotrkowska 138/140
 • Klub DOM – ul. Piotrkowska 138/140

AKT XI: zjazd 13

Spotykamy się szesnastego kwietnia (sobota) o dwunastej w tak zwanej Sali Komputerowej (numer trzysta dwadzieścia dziewięć) w Nowym Budynku przy ulicy Dewajtis 5. Będziemy pracować między innymi w programie TypeTool na komputerach uczelnianych. Jeśli ktoś woli pracować na własnym komputerze, może sobie przynieść.

AKT XI: zjazd 12

Spotykamy się drugiego kwietnia (sobota) o dwunastej w sali numer dwieście dwadzieścia trzy przy ulicy Dewajtis 5. Zajęcia w sobotę i w niedzielę będą miały charakter warsztatowy, bez użycia komputerów.

 • 1
 • 2